Zveme vás na křest knihy Jen tak jsem šel kolem Vladimíra Kroce o Petru Bruknerovi

křest knihy
křest knihy

reklama

V pondělí 25. října v 18.00 bude v galerii Czech Photo Centre pokřtěna kniha Jen tak jsem šel kolem, která mapuje život herce a umělce Petra Bruknera. Jejím kmotrem se stane Zdeněk Svěrák, který ji pokřtí společně s herci Divadla Járy Cimrmana. V galerii probíhá stejnojmenná výstava fotografií Jen tak jsem šel kolem.

Jak byla jeho cesta ke slávě předem daná, tak byla klikatá. Vystudoval průmyslovou školu strojní a pak střídal různá podivná povolání: byl redaktorem pohlednic v podniku Pressfoto, byl zaměstnán jako technická síla na zámku v Brandýse nad Labem a pak se stal lodníkem stále zakotvené lodi v podniku Čs. plavba labsko-oderská. V Divadle Járy Cimrmana působí od samého začátku, nejprve jako oponář, potom jako neherec malých rolí a nakonec jako herec rolí velkých…“ cituje Zdeňka Svěráka v nové knize o Petru Bruknerovi její autor Vladimír Kroc.

Petr Brukner je herec Divadla Járy Cimrmana, kde v roce 1967 začínal jako oponář a kulisák. Narodil se 19. 5. 1943 v Písku. S manželkou Evou nedávno oslavili 55 let manželství. Petr fotí od svých deseti let. Osmnáct let pracoval v obrazovém nakladatelství Československé tiskové kanceláře. Má za sebou řadu výstav. Věnuje se také „fórážím“, vtipným kolážím obrazů starých mistrů, a z nepotřebných předmětů nalezených nejčastěji na smetišti vytváří originální trojrozměrné objekty, kterým nikdy nechybí humor.

Výstava bude otevřena 8. září a potrvá do 5. prosince. Otevírací doba: úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5

Další informace na www.czechphoto.org.

reklama

reklama