Tomáš Petržela - 607 300 100

Olomoucký kraj - tomas.petrzela@iprima.cz
Vstoupit do diskuse- 4 názory
Tomáš Petržela je reportérem Zpráv a Krimi zpráv.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Narodil jsem se v chudé dělnické rodině v létě roku 76 jako následek veselého silvestra75. Byl to dobrý rok. Urodilo se brambor a vnitropolitická situace byla celkem stabilizovaná. Když jsem byl poprve nemilosrdně vyhoštěn ve dvou letech z rodného hnízda do kruté reality mateřské školky, poprve jsem se rozhodl, že radikálním způsobem změním české školství a tělovýchovu. Jednalo se zejména o povinné zavedení plavek při koupání ve společném bazénku. Pro své liberální názory jsem byl od útlého mládí oblíbeným cílem veškerých společenských aktivit ve své rodné obci.

Ve čtyřech letech jsem poprvé oblažoval srdce nejedné ženy svým procítěným přednesem na MDŽ a ve svých pěti letech jsem v národním hanáckém kroji přivítal svého prvního občánka. Jako nadměrně ukecané dítě s nadáním pro psaní oběma rukama jsem byl zapsán do první třídy o rok dříve než každé normální dítě. Naštěstí mi mé prázdninové datum narození zajišťovalo nedělení se se spolužáky o bonbony. Musím říct, že mi značně vadila skutečnost, že již od třetí třídy jsem měl plynovou masku větší než naše třídní učitelka. Všichni hráli s oranžovými choboty na kterých měli připevněny filtry a já jim tiše záviděl. S narozením mého bratra se má rodinná situace neutěšeně zhoršila. Nejen že se naším bytem celý den rozléhalo řvaní mého milovaného sourozence, navíc jsem pociťoval prudký pokles zájmu o mou osobu. Další ranou do citů mé vyvíjející se osobnosti byl nelidský přístup naší matematikářky M.J. na druhém stupni ZŠ. Přes všechny tyto nepříznivé vlivy se mi podařilo bez větších problémů se prokousat až na SPŠE Olomouc Božetěchova ul.

Po čtyřech letech neustále se střídajících pocitů očekávání a zklamání se má zdevastovaná osobnost probojovala až k maturitě. I přes masivní snahu sadomasochisticky orientované matematikářky M.S. se mi podařilo překonat i tuto poslední nástrahu a postoupil jsem až na VUT BRNO FEI EST. Zde jsem si na studium přivydělával víkendovým hraním pod jistou hudební agenturou a pravidelným hraním po brněnských klubech. Mé největší úspěchy jsou patrně postupně dokončení VUT, zvučení Mistrovství ČR v show dance a zplození dvou dětí... Můj největší sportovní výkon je sjetí kopce na Ramzové v Jeseníkách na lyžích bez jediného pádu. Po škole jsem vystřídal dvě rádia a dvě televize, z nichž v té druhé jsem opravdu spokojený :-)

Vstoupit do diskuse- 4 názory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama