FTV Prima již potřetí podpoří projekt TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem

Patronka Tereza Maxová s maskotem akce TERIBEAR
Patronka Tereza Maxová s maskotem akce TERIBEAR

Třetí ročník charitativního happeningu TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem je za dveřmi. V letošním roce se uskuteční od 7. do 16. 9. na pražském vrchu Vítkov. Akci pořádá, za podpory partnerů, Nadace Terezy Maxové dětem a jejím cílem je vytvořit hnutí dobré vůle, kde se bude aktivně pomáhat konkrétním příběhům a zároveň užívat skvělé atmosféry. V loňském roce přišlo na tento unikátní happening svým pohybem podpořit dobrou věc téměř 10 000 lidí, kteří společnými silami připsali na konto pomoci neuvěřitelných 7 967 438 Kč. V celkovém součtu kilometrů se podařilo 2,5x oběhnout zeměkouli. "Rok se s rokem sešel a TERIBEAR už potřetí rozhýbe Prahu! Tentokráte na Vítkově, kde se na vás budu těšit. Každý rok roste geometrickou řadou a tak doufám, že i letos se nás sejde co nejvíce a pomůžeme těm, co to v životě neměli jednoduché. Loni jsme vybrali téměř 8 milionů korun, které jsme do koruny rozdělili a pomohli více než 2.500 dětem. Komu konkrétně se dozvíte na www.teribear.cz ," říká patronka charitativního happeningu Tereza Maxová. Již potřetí je hlavním partnerem projektu FTV Prima.

Start letošního charitativního happeningu na pražském Vítkově podpoří také celá řada osobností, stejně jako v minulých ročnících. Na Vítkově bude možné potkat patronku akce Terezu Maxovou, Renatu Langmannovou, Annu Geislerovou, Janu Plodkovou, Radka Štěpánka, tváře TV Prima a mnoho dalších, kteří si nenechají TERIBEARA ujít. Charitativní happening bude odstartován 7. 9. v 17 hodin a potrvá nonstop až do 16.9. Na zahajovacím dnu zahraje pro všechny, kteří přijdou pomáhat na vrch Vítkov, v 19 hodin kapela Slza.

„V letošním roce máme hned několik změn, tou hlavní a nejdůležitější, je změna místa konání akce. TERIBEAR rozhýbe Prahu tentokráte na vrchu Vítkov, u Národního památníku, a doufáme, že bude účast alespoň stejně tak hojná, jako tomu bylo v loňském roce,“ říká ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová a dodává: „Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Každý zdolaný kilometr podpoří partneři akce 50 korunami. Je na každém, aby si vybral, komu z 10 příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc,“ dodává Terezie Sverdlinová.

FTV Prima intenzivně spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem již několik let. V roce 2015 stála u zrodu sportovně-charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem a od počátku se stala hlavním partnerem každoročního happeningu. Do samotného běhu se zapojují nejen známé osobnosti, ale také zaměstnanci FTV Prima, kterým se v loňském roce v soutěži týmů podařilo naběhat 2 122,5 km a podpořit tak znevýhodněné děti částkou 106 125 Kč. Věříme, že i letošní ročník v novém prostředí pražského Vítkova přiláká širokou veřejnost a náš tým překoná dosavadní částku, “ uvádí Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima.

Vůbec nezáleží na věku či fyzické kondici, důležitá je chuť pomáhat. Není podstatné, zda bude trať dlouhá 1,2 kilometrů zdolaná během nebo chůzí. Za každý kilometr připíší partneři akce 50 Kč na konkrétní příběh pomoci, který si účastníci happeningu dopředu zvolí. Stačí pouze přijít na vrch Vítkov, zakoupit si čip a připevnit jej na tkaničku. Pak už se začínají započítávat kilometry pomoci, které budete připisovat svým pohybem po vyznačené trati. V TERIBEAR village bude připravena celá řada překvapení v partnerských stáncích. K dispozici pro všechny příznivce běhu bude také voda určená k občerstvení. TERIBEAR čip, který zaznamenává počet dosažených kilometrů, stojí pro dospělého 200,- Kč (pozn. to je 20,-Kč na den) a pro dítě do 12 let 100,-Kč. Částka za čip je vybíraná formou veřejné sbírky a jde na pomoc dětem.

Stejně jako v loňském roce, bude i letos možné stáhnout si TERIBEAR aplikaci, na které sledujete své výsledky a také celkový počet naběhaných kilometrů. V loňském roce se podařilo v celkovém součtu 2,5 x oběhnout celou zeměkouli! Pro ty, kteří se nemohou akce TERIBEAR hýbe Prahou dočkat, je určená tzv. TERIBEAR challenge. Stačí zdolat v rámci tréninku jakýkoliv počet kilometrů a vyzvat na sociálních sítích kamarády, aby trénovali také!

O AKCI

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem je nonstop charitativní happening, kterého se může zúčastnit každý, kdo chce svým pohybem přispět na dobrou věc. Nezáleží přitom na věku, fyzické kondici nebo čemkoliv jiném. Důležitá je chuť pomoci. Nonstop, tj. v kteroukoli denní či noční hodinu, po dobu deseti dnů od 7. do 16. září má každý příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Stačí se jen registrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený okruh na vrchu Vítkov v Praze. Za každý kilometr, který je na trase dlouhé 1,2 km zdolán, věnují partneři akce 50 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Čip, který je podmínkou účasti, jednak počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Čip stojí pro dospělého 200 Kč, pro dítě do 12 let 100 Kč. Koupí čipu podporujete charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na www.teribear.cz nebo v místě konání akce – kdykoli od 7.9 do 16.9. Každý z účastníků si též může vybrat na jaký konkrétní příběh půjde či poběží a tím pro něj získá finanční pomoc. Kompletní seznam příběhů je uveden na www.teribear.cz v sekci Komu pomáháme.

Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Díky štědré podpoře dárců z řad firem a veřejnosti získává finanční prostředky na svou činnost už téměř dvacet let.

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM

Kdy: 7. – 16. 9. 2017 - NONSTOP

Kde: Vrch Vítkov. Stanovený okruh měří 1,2 km.
Jak: Pomocí TERIBEAR čipu se vám budou načítat kilometry dosažené na určeném TERIBEAR okruhu. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Čip za 200 Kč koupíte buď on-line na stránkách www.teribear.cz nebo na startu a tím podpoříte dobrou věc. Styl zdolání trasy nerozhoduje, zda půjdete nebo poběžíte, je na vás, důležitá je touha pomáhat :) Více informací naleznete na www.teribear.cz

Partnery třetího ročníku akce jsou a nadační poděkování náleží:

Generálnímu  partnerovi: ŠKODA AUTO

Hlavním partnerům: Astrid, Coca Cola HBC Česko a Slovensko, Travelport Galileo

Partnerům: ING Bank, Feedo.cz Lehčí život maminkám, Presco Group a SURI

Technology partner: KSWR, TRI

Partner pro prodej TERIBEAR: Luxor

Partner pro dobrovolnictví: Palestra

Partner pro dětský pohyb: REMAX Česká republika a Accenture

Generální mediální partner: MAFRA, a.s.

Ve  spolupráci s: PRIMA, Rádio KISS

S mediální podporou: Country rádio, DNES, Metro, Onadnes.cz, 5plus2, Téma.

Dále děkujeme: Bageterie Boulevard, Bird&Bird, Blue Gekko, Brand Concept, C-In, DEK, Edwards, Emirates, Chanel Crossings, inpublic group, Nespresso, Pickwick, Pražská energetika, Pražské vodovody a kanalizace, Prima ženy, Segro, ToiToi, Tvůj DJ, Tiskárna v ráji a Zátiší Catering.

Akce se koná pod záštitou náměstka primátorky hl. m. Prahy, pana Petra Dolínka a starostky MĆ Prahy 3, paní ing. Vladislavy Hujové.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama