Prohlášení FTV Prima k napadení zpravodajství hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou

logo TV Prima
logo TV Prima

FTV Prima je šokována způsobem, jakým hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová /ANO 2011/ zaútočila na nezávislost a objektivitu zpravodajství FTV Prima, a to kvůli reportáži odvysílané dne 31. 3. 2018 v hlavní zpravodajské relaci Zprávy FTV Prima týkající se sporu o kamiony. O co jde?

FTV Prima se důrazně ohrazuje proti tvrzení hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové /ANO 2011/, která v reakci na tuto reportáž v dnešní tiskové zprávě vydané Středočeským krajem tvrdí, že „FTV Prima v uvedené reportáži uvedla, že Středočeský kraj brání obcím umisťovat zákazové značky proti vjezdu kamionů nad 12 tun na silnice II. a III. tříd na jejich území“.

Paní hejtmanka si obsah reportáže vyložila zcela svévolně a účelově. Nic o tom, že „Středočeský kraj brání obcím umisťovat zákazové značky…“ v reportáži nezaznělo.

FTV Prima odmítá takovýto svévolný útok a bezpředmětný požadavek omluvy za neexistující tvrzení a je připravena se nařčením hejtmanky dále bránit. Naopak je to FTV Prima, která nyní za tento bezdůvodný útok požaduje od paní hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové omluvu.

Závěrem jako další z příkladů mylných informací Středočeského kraje uvádíme to, že dnešní tiskovou zprávu kraje opatřili úředníci špatným datem 6. dubna 2018, přestože je úterý 3. dubna 2018.

Přepis reportáže zde:

TITULEK: PODLE STŘEDOČESKÝCH STAROSTŮ CHRÁNÍ KRAJ MÍSTO SVÝCH OBYVATEL JEN SVÉ KOMUNIKACE

STUDIO: Říčany u Prahy stále bojují za obnovení zákazu pro tranzitní dopravu nad 12 tun, který jim zrušil Středočeský kraj. A už se objevují další obce, kterým to také vadí. Například Zbuzany u Prahy. Jejich přání ale brzdí středočeská hejtmanka. A teď se zeptám Vladimíra Procházky, který obě kauzy sleduje. Co vlastně hejtmance vadí a kde mohou lidé najít zastání?

Reportér: Dobrý večer,

za obyvatele postižených obcí se postavil sám ministr dopravy. Ten vystoupil proti hejtmance a nabídl pomoc – například starostce Zbuzan, které vadí, že těžká auta poškozují silnici a obyvatelům ztrpčují život.

„Já myslím, že pro vás radu mám, co udělat. Pro tranzitní dopravu jsou určeny dálnice a komunikace prvních tříd. Dvojky a trojky jsou regionální a tam můžete využít značku zákaz tranzitní dopravy,“ řekl DAN ŤOK /ANO/, MINISTR DOPRAVY V DEMISI.

„S čím tady nemůžu souhlasit, je to, že sjíždění kamionů na dvojky a trojky vyřešíme tím, že všude dáme zákazové značky, že do těch silnic prostě nemůžou, do těch obcí nemůžou vjet. Protože oni pojedou někam jinam, do jiné obce, a ten problém se zase přesune někam jinam,“ řekla JAROSLAVA POKORNÁ JERMANOVÁ /ANO/, HEJTMANKA STŘEDOČESKÉHO KRAJE.

„Ať se ty kamiony drží té dálnice. Pokud by byl nějaký způsob, jak donutit kamioňáky, aby nesjížděli, tak budu jedině šťastná,“ řekla MARÍNA LANDOVÁ /SNK ZBUZANY/, STAROSTKA ZBUZAN.

„Ta značka se použít dá. Jestli se tomu smějete, že nedá, tak mi řekněte obce, kde vám to nechtějí udělat, a já vám to tam přijdu zařídit,“ řekl DAN ŤOK /ANO/, MINISTR DOPRAVY V DEMISI.

„Ty, co chtějí jenom projet a ušetřit peníze, tak to ne, tak ať si jezdí tam po té dálnici,“ řekla obyvatelka Zbuzan u Prahy.

„No, už jede. No, už jede. Dělá to rámus, hlavně asi tady ty lidi, co bydlí tady blízko,“ řekl obyvatel Zbuzan u Prahy.

„Já samozřejmě chápu, že zákazové značky jsou pro vás v tuto chvíli nejjednodušší, ale z pozice kraje vás prosím, abyste zvážili tuhle cestu, protože tenhle problém přesouváte na sousední obce, které se s tím budou potýkat,“ řekla JAROSLAVA POKORNÁ JERMANOVÁ /ANO/, HEJTMANKA STŘEDOČESKÉHO KRAJE.

„Ať jde bydlet do nějakého domu u té silnice a chodí tady s dětmi a podobně,“ řekl obyvatel Zbuzan.

„Ať se sem přijede podívat, očichne to, a pak ať udělá nějaký názor,“ řekl další obyvatel Zbuzan.

„Aby se sem odstěhovala a měla alespoň dvě děti, a hlavně to zažila na vlastní kůži,“ dodal další obyvatel.

Otázkou tedy zůstává, jestli se dokážou všechny obce sjednotit a těžkou tranzitní dopravu ze svých silnic druhých a třetích tříd zákazem vytěsnit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama