Prohlášení FTV Prima k napadení zpravodajství hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou

logo TV Prima
logo TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

FTV Prima je šokována způsobem, jakým hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová /ANO 2011/ zaútočila na nezávislost a objektivitu zpravodajství FTV Prima, a to kvůli reportáži odvysílané dne 31. 3. 2018 v hlavní zpravodajské relaci Zprávy FTV Prima týkající se sporu o kamiony. O co jde?

FTV Prima se důrazně ohrazuje proti tvrzení hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové /ANO 2011/, která v reakci na tuto reportáž v dnešní tiskové zprávě vydané Středočeským krajem tvrdí, že „FTV Prima v uvedené reportáži uvedla, že Středočeský kraj brání obcím umisťovat zákazové značky proti vjezdu kamionů nad 12 tun na silnice II. a III. tříd na jejich území“.

Paní hejtmanka si obsah reportáže vyložila zcela svévolně a účelově. Nic o tom, že „Středočeský kraj brání obcím umisťovat zákazové značky…“ v reportáži nezaznělo.

FTV Prima odmítá takovýto svévolný útok a bezpředmětný požadavek omluvy za neexistující tvrzení a je připravena se nařčením hejtmanky dále bránit. Naopak je to FTV Prima, která nyní za tento bezdůvodný útok požaduje od paní hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové omluvu.

Závěrem jako další z příkladů mylných informací Středočeského kraje uvádíme to, že dnešní tiskovou zprávu kraje opatřili úředníci špatným datem 6. dubna 2018, přestože je úterý 3. dubna 2018.

Přepis reportáže zde:

TITULEK: PODLE STŘEDOČESKÝCH STAROSTŮ CHRÁNÍ KRAJ MÍSTO SVÝCH OBYVATEL JEN SVÉ KOMUNIKACE

STUDIO: Říčany u Prahy stále bojují za obnovení zákazu pro tranzitní dopravu nad 12 tun, který jim zrušil Středočeský kraj. A už se objevují další obce, kterým to také vadí. Například Zbuzany u Prahy. Jejich přání ale brzdí středočeská hejtmanka. A teď se zeptám Vladimíra Procházky, který obě kauzy sleduje. Co vlastně hejtmance vadí a kde mohou lidé najít zastání?

Reportér: Dobrý večer,

za obyvatele postižených obcí se postavil sám ministr dopravy. Ten vystoupil proti hejtmance a nabídl pomoc – například starostce Zbuzan, které vadí, že těžká auta poškozují silnici a obyvatelům ztrpčují život.

„Já myslím, že pro vás radu mám, co udělat. Pro tranzitní dopravu jsou určeny dálnice a komunikace prvních tříd. Dvojky a trojky jsou regionální a tam můžete využít značku zákaz tranzitní dopravy,“ řekl DAN ŤOK /ANO/, MINISTR DOPRAVY V DEMISI.

„S čím tady nemůžu souhlasit, je to, že sjíždění kamionů na dvojky a trojky vyřešíme tím, že všude dáme zákazové značky, že do těch silnic prostě nemůžou, do těch obcí nemůžou vjet. Protože oni pojedou někam jinam, do jiné obce, a ten problém se zase přesune někam jinam,“ řekla JAROSLAVA POKORNÁ JERMANOVÁ /ANO/, HEJTMANKA STŘEDOČESKÉHO KRAJE.

„Ať se ty kamiony drží té dálnice. Pokud by byl nějaký způsob, jak donutit kamioňáky, aby nesjížděli, tak budu jedině šťastná,“ řekla MARÍNA LANDOVÁ /SNK ZBUZANY/, STAROSTKA ZBUZAN.

„Ta značka se použít dá. Jestli se tomu smějete, že nedá, tak mi řekněte obce, kde vám to nechtějí udělat, a já vám to tam přijdu zařídit,“ řekl DAN ŤOK /ANO/, MINISTR DOPRAVY V DEMISI.

„Ty, co chtějí jenom projet a ušetřit peníze, tak to ne, tak ať si jezdí tam po té dálnici,“ řekla obyvatelka Zbuzan u Prahy.

„No, už jede. No, už jede. Dělá to rámus, hlavně asi tady ty lidi, co bydlí tady blízko,“ řekl obyvatel Zbuzan u Prahy.

„Já samozřejmě chápu, že zákazové značky jsou pro vás v tuto chvíli nejjednodušší, ale z pozice kraje vás prosím, abyste zvážili tuhle cestu, protože tenhle problém přesouváte na sousední obce, které se s tím budou potýkat,“ řekla JAROSLAVA POKORNÁ JERMANOVÁ /ANO/, HEJTMANKA STŘEDOČESKÉHO KRAJE.

„Ať jde bydlet do nějakého domu u té silnice a chodí tady s dětmi a podobně,“ řekl obyvatel Zbuzan.

„Ať se sem přijede podívat, očichne to, a pak ať udělá nějaký názor,“ řekl další obyvatel Zbuzan.

„Aby se sem odstěhovala a měla alespoň dvě děti, a hlavně to zažila na vlastní kůži,“ dodal další obyvatel.

Otázkou tedy zůstává, jestli se dokážou všechny obce sjednotit a těžkou tranzitní dopravu ze svých silnic druhých a třetích tříd zákazem vytěsnit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama