Sestřičky – seriál, který rád pomáhá!

Televize Prima spouští novou kampaň, v rámci níž představuje seriál Sestřičky jako ten, který pomáhá. Přední tváře seriálu v ní zdůrazňují přesah televizní zábavy k CSR aktivitám a edukativním programům, kterým se Sestřičky (a dříve Modrý kód) věnovaly nebo věnují. Kampaň bude k vidění kromě televizních kanálů a webů skupiny Prima také na sociálních sítích, v printech a outdooru.
Sestřičky
Sestřičky

reklama

Vysílání seriálu Sestřičky zahájila televize Prima v loňském, covidem poznamenaném roce – od 29. srpna mohou televizní diváci sledovat osudy seriálových hrdinů z Nemocnice Rubava každé pondělí a středu v hlavním vysílacím čase. Uplynulý rok připravil společnosti těžkou zkoušku a celý svět se točil kolem zdraví. Pomoc a sounáležitost se stala přirozenou součástí i primáckého seriálu z nemocničního prostředí.

„Naším dlouhodobým cílem je, aby seriál Sestřičky, stejně jako jejich předchůdce Modrý kód, přinesl divákovi nejenom zábavu u obrazovky, relax a snad i únik od každodenních starostí, ale aby mu i předal užitečnou informaci, jak může pomoci těm, kteří ji v danou chvíli potřebují,“ sdělil Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima.

První edukativní kampaň „Když jde o život“ vznikla ve spolupráci s Českým červeným křížem současně se startem seriálu Modrý kód na jaře 2017. Tehdy se divák s pomocí hlavních tváří seriálu v několika verzích televizních spotů mohl naučit, jak se zachovat při nejčastějších krizových situacích, kdy každá vteřina může přispět k záchraně lidského života. O rok později byla kampaň rozšířena o dalších pět spotů, které se zaměřovaly na první pomoc u epilepsie, infarktu, odstranění klíštěte, popálenin a cukrovky.

Sestřičky Modrý kód jsou aktuálně jediným českým seriálem ze zdravotnického prostředí, který využil svojí popularity ke kontinuální podpoře CSR a edukativních aktivit. „Už v počátku pandemie připravili herci a tvůrci seriálu ve spolupráci s Českým červeným křížem edukativní kampaň o dodržování hygienických pravidel při koronaviru a podpořili speciální linku 1234, která nabídla informační pomoc veřejnosti v záležitostech spojených s koronavirem. Tým zkušených operátorů call centra 24 hodin denně řešil urgentní tísňové, organizační, dopravní i všeobecné dotazy, které se týkaly nákazy,“ připomněl Aleš Pýcha.

Ve druhé vlně koronavirové pandemie Sestřičky v kooperaci s Českou asociací sester založily iniciativu Sestřičky sestřičkám, v rámci které spustily veřejnou sbírku pro skutečné sestřičky v první linii boje s covidem. Před Vánoci pak usilovnou práci zdravotníků hvězdy seriálu ocenily vánoční písní Díky Vám, z níž se ve velmi krátké době stal hit internetu.

Pomocnou ruku podaly Sestřičky také spojením s projektem „Zíráním nepomůžeš“, kterým podpořily osvětu diváků na poli dopravní bezpečnosti s cílem snížení počtu nehod na pozemních komunikacích, tedy i snížení počtu pacientů na urgentních příjmech v nemocničních zařízeních po celé České republice.

„Jsem ráda, že točíme seriál, který je pro nás zábavou, ale také může být pro diváky poučný. Několikrát byl propojený s různými nadacemi a osvětovými programy. Pomohl vybrat peníze na dobrou věc nebo dal divákovi užitečné rady, které se mu mohly hodit v krizových situacích třeba na silnici,“ říká Sabina Laurinová, kterou spolu s jejími kolegy Sandrou Novákovou, Romanem Zachem a Davidem Gránským budete nyní na obrazovkách televize Prima vídat v krátkých televizních spotech, které připomenou možnosti pomoci.

Sami herci přiznávají, že se díky seriálu Sestřičky a dříve Modrému kódu leccos užitečného dozvěděli a naučili. „V jedné z minulých televizních kampaní jsem divákům ukazovala, jak správně vytáhnout klíště, aby jeho části nezůstaly v těle. Byla to i pro mě novinka, myslela jsem si, že se jím má kroutit, až tady jsem zjistila, jak se má vyškubnout,“ vzpomíná Sandra Nováková, která se coby lékařka Saša Růžičková setkala s mnoha diagnózami, o kterých neměla ani tušení. „Naučila jsem se toho tady moc. Už během natáčení Modrého kódu jsme měli na place každý den lékaře, odborného poradce a v každém díle čtyři zajímavé diagnózy. Často měly naprosto běžné příznaky, za kterými se skrývala vážná nemoc. Stala jsem se díky tomu obezřetnější. Nikdy jsem se naštěstí nepřipletla ani k dopravní nehodě. Určitě by to byl stres, ale doufám, že by se mi podařilo zachovat chladnou hlavu a postupovat podle rad, které jsem i díky seriálu získala. Rozhodně bych ale volala na linku pomoci, netroufla bych si zahrát na odborníka,“ dodala Sandra Nováková.

Boj s covidem bohužel nekončí. A pokračují i dobročinné aktivity seriálu Sestřičky. V novém roce opět podpoří zdravotníky i ty, kterým nemoc otočila život naruby – aktuálně stále probíhající iniciativou Sestřičky sestřičkám, v rámci které se do této chvíle podařilo vybrat více než tři miliony korun pro skutečné sestřičky v první linii. Sbírka stále probíhá na www.sestrickysestrickam.cz.

 

Dějové linky seriálu Sestřičky: jaro 2021

David a Mery/Marek Němec a Sabina Laurinová

David (Marek Němec) už si přiznal, že zpátky do Rubavy ho táhla láska k Mery (Sabina Laurinová). A i když se snaží smířit se skutečností, že se Mery poté, co ji opustil a zmizel do Londýna, provdala za Michala (Saša Rašilov), a její nový vztah respektovat, je to silnější než on. A ani Mery Davidův návrat nenechává v klidu, ačkoli se tomu brání. Má ráda Michala, našla v něm oporu a zázemí, které jí chybělo. Ale vášeň, kterou prožila s Davidem, z hlavy vyhnat nedokáže. Udrží Mery a David city na uzdě, nebo podlehnou vzájemné přitažlivosti?

Katka a Maty/Natálie Halouzková a David Gránský

Milostné vzplanutí Katky (Natálie Halouzková) a Matyho (David Gránský) nebylo jen chvilkovým poblouzněním. Milují se a ví, že k sobě patří. Ale pořád je tady Laura (Patricie Pagáčová), která navíc systematicky připravuje Matyho na to, že bude otcem. Maty se bude muset rozhodnout. Nechá zvítězit zodpovědnost, nebo lásku?

Katka se trápí zakázanou láskou a pátrá po svých biologických rodičích. Ačkoli ji každý náznak přivádí do slepých uliček, myšlenky, že je najde, se nechce vzdát. Stopy ji nakonec zavedou k překvapivému cíli. Kdo jsou Katčini skuteční rodiče?

Kratochvílovi/Adéla Gondíková, Petr Vaněk, Amélie Pokorná

Zjevení Míšina (Adéla Gondíková) nevlastního bratra Toma (Václav Jiráček) vnese do rodiny Kratochvílových nečekané zpestření. Prvotní okouzlení ale vystřídá jisté rozčarování. Okouzlující Tom má totiž tajemství, které do jinak harmonického rodinného soužití Kratochvílových zasáhne víc, než by si přáli… Ale není jediný, kdo Míše způsobí nelehké spaní. Za nejednou bezesnou nocí bude i nečekané vyznání primáře Žáka… Kam až nechá svoji léta tutlanou touhu po Míše zajít?

Vlčková a Rasputin/Kristýna Frejová a Roman Zach

Z racionální úmluvy o umělém oplodnění pomalu, ale jistě vzniká mezi Emou Vlčkovou (Kristýna Frejová) a Rasputinem (Roman Zach) hezký vztah, ve kterém zásah medicíny nebude potřeba. Radost z přirozeně počatého vytouženého děťátka ale kazí důsledky Emina nedávného incidentu, při kterém v sebeobraně vážně zranila agresivního opilce. Ten má teď jediný cíl, dostat Emu za mříže. Než by se stala vězněnou matkou, zvažuje Ema, že se svého vymodleného dítěte vzdá. Podaří se Emě vyhnout se kriminálu? Stane se matkou? A najde rodinné štěstí u Rasputina?

Lukáš a Saša/Jan Nedbal a Sandra Nováková

Mezi Sašou (Sandra Nováková) a Lukášem (Jan Nedbal) panuje zvláštní napětí. Rozčilují se, a přitahují zároveň. Lukášův únos ale přiměl Sašu si přiznat, že jí na něm záleží víc, než si myslela. V jeho blízkosti se ale začíná až nápadně často objevovat jiná žena, Lukášova letitá kamarádka Eliška (Malvína Pachlová). Saša cítí ohrožení, právem, protože ani Lukášovi není Eliška lhostejná. Dochází mu, že po boku optimistické a přátelské Elišky by mu mohlo být lépe než vedle arogantní a zbytečně přísné Saši. Vznikne z velkého přátelství i láska? A jak jejich vztah poznamená tragédie?

Lukášova babička Naďa (Daniela Kolářová) se neúnavně snaží usvědčit Havlenu (Kamil Halbich). Bližší informace o Havlenovi se společně s Lukášem snaží získat nejprve přes Havlenova zetě a později i přes jeho tchána Cacha, se kterým se Naďa systematicky sbližuje. Ten ale nesmí odhalit, kdo je Naďa zač, a proto Naďa vystupuje pod falešnou identitou. Podaří se jí učinit spravedlnosti zadost a usvědčením Havleny pomstít svého mrtvého syna?

Nová postava – Eliška (Malvína Pachlová)

Eliška je učitelka v mateřské škole, sympatická a na první pohled bezstarostná holka a Lukášova (Jan Nedbal) letitá kamarádka. S Eliščiným bratrem Mirkem (Václav Marhold) a s Lukášem tvořili od dětství partičku. Mirek jde ale z problému do problému, se škraloupy se mu těžko hledá práce a Eliška s Lukášem se mu snaží pomoct. Společná starost o Mirka mezi nimi vytvoří další pouto. Jiné než z dětství… Toho si všímá i Lukáš, ale i Saša (Sandra Nováková), které Lukáš rozhodně není lhostejný, jakkoli se o tom snaží přesvědčit sebe i jeho. Co se stane, až dá Lukáš na misku vah veselou nekonfliktní Elišku a arogantní tvrdou Sašu? A co teprve, až Eliška odhalí svoji nedávnou minulost, o které Lukáš nemá ani tušení…

Nová postava – Cach (Pavel Nový)

Cach je profesor ekonomie, který vstoupí do života Nadi (Daniela Kolářová). Naďa v něm vidí naději a cestu k vyřešení vlastního rodinného případu. Je si jistá, že smrt jejího syna nebyla náhoda a Cach, shodou okolností tchán padoucha Havleny (Kamil Halbich), by jí mohl nevědomky pomoct případ konečně rozplést. Naďa se proto rozhodne tajit svoji skutečnou identitu a za sebe nastrčí kamarádku Jarku (Dana Syslová). Prokoukne Cach Nadinu lest? A podaří se Nadě s jeho pomocí odhalit skutečné okolnosti synovy smrti?

reklama

reklama