Web CNN Prima NEWS se na konci roku dostal na 2,5 milionu reálných uživatelů měsíčně

Multiplatforma CNN Prima NEWS zaznamenala na webu CNNPrima.cz v uplynulém roce úspěšný start a až do konce roku pokračoval výrazný nárůst online návštěvnosti. Průměrně jej v posledním kvartále roku 2020 navštívily více než 2 miliony reálných uživatelů (2 016 553 RU). Průměrný reach CNN Prima NEWS byl v tomto čtvrtletí 6 095 000 lidí v CS 10+.
Vývoj návštěvnosti 05-12/2020
Vývoj návštěvnosti 05-12/2020

reklama

Hned za první měsíc (start projektu CNN Prima NEWS byl v neděli 3. května) překonal zpravodajský web 1 milion reálných uživatelů, v říjnu už se dostal ke 2 milionům a v prosinci to bylo rekordně až k hranici 2,5 milionu reálných uživatelů. V NetMonitoru to znamenalo posun na šesté místo v kategorii zpravodajských webů. Vedle toho zaznamenal web CNNPrima.cz v prosinci 4 560 247 video views. Dosah na oficiálním profilu CNN Prima NEWS na Facebooku se v průběhu roku 2020 pohyboval v průměru na hranici 4 milionu lidí měsíčně.

„Web CNN Prima NEWS se záhy po startu dostal do TOP 10 zpravodajských webů a postavil se po bok ostřílených zpravodajských online matadorů,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

K úspěšnému rozjezdu webu CNNPrima.cz pomohl atraktivní obsah i design. Vedle aktuálního zpravodajství čtenáře zaujaly reportáže se sociální tematikou, exkluzivní rozhovory či příběhy hrdinů, kteří pomáhali v boji s koronavirem. Výborně zafungovalo propojení s televizní produkcí nového kanálu CNN Prima NEWS.

Mezi pořady z televizního obsahu, které měly největší sledovanost na webu CNNPrima.cz, pravidelně patřily nedělní Partie či večerní publicistický pořad 360° Pavlíny Wolfové. Úspěšná byla také speciální vysílání například ke startu rakety společnosti SpaceX, kde jsme představili 3D model vesmírné lodi Crew Dragon. Čtenáře zaujaly i speciály k nouzovému stavu a vládním opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru, stejně tak měl úspěch přímý přenos a navazující pořady s hosty k volbám v USA, při nichž k atraktivitě zpravodajství výrazně pomáhala spolupráce se CNN International.

V tomto roce se web CNN Prima NEWS plánuje zaměřit více na názorové texty, originální rozhovory a širší nabídku zahraničního zpravodajství. „Klíčové bude ještě větší propojení obsahu webu s televizní produkcí, abychom co nejvíce vytěžili obsah, který pro multiplatformu CNN Prima NEWS připravujeme,“ říká Tomáš Večeřa, ředitel online zpravodajství a zástupce šéfredaktora CNN Prima NEWS Pavla Štrunce.

Rekordní rok pro všechny weby iPrima.cz

V uplynulém roce měla rekordní návštěvnost celá skupina webů iPrima.cz, v průměru je sledovaly téměř 4 miliony reálných uživatelů, v prosinci to bylo dokonce 4 556 968 reálných uživatelů. Rekordní úspěch v prosinci má za sebou i web Prima FRESH, který navštívilo 1 907 000 reálných uživatelů. Web Prima COOL zaznamenal rekordních 1 499 667 reálných uživatelů v srpnu, weby Prima ZOOM (1 169 874 reálných uživatelů) a Prima ŽENY (1 124 751 reálných uživatelů) měly nejvyšší návštěvnost v říjnu.

Reální uživatelé - vývoj po měsících
Reální uživatelé - vývoj po měsících

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, NetMonitor, Facebook, celkový zásah v populaci 10+ spočten podle E. J. Sainsburyho.

reklama

reklama