Bydlení snů v paneláku

Bydlení snů v paneláku

Další vydání časopisu BYDLENÍ MEZI PANELY už nyní najdete na novinových stáncích. Dozvíte se mnohé podrobnosti o řadě rekonstrukcí panelových bytů, můžete se například seznámit se vzorovou kuchyní z významného veletrhu Design Shaker. Vaší pozornosti jistě neuniknou informace z království postelí. V novém vydání nechybějí ani informace pro bytová družstva a SVJ a další pravidelné rubriky jako například Proměna bytu nebo Nové bydlení. Nechybí ani další reportáž Jak se staví sen.

Klientky chtěly zrekonstruovat starý panelákový byt po rodičích pro své ratolesti. Architekti dostali jsme volnou ruku a připravili několik variant dispozic, ze kterých klientky vybraly tu nejodvážnější. V panelovém domě ze 70. let se zbouraly veškeré příčky a nevyhovující umakartové jádro. Z malého, špatně dispozičně řešeného 2+1, udělali architekti Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek byt 2+kk se samostatnou šatnou, který je ideální pro dva mladé lidi. Další podrobnosti v reportáži s titulkem I v paneláku může být bydlení snů.

Kuchyně je centrum každého soukromého interiéru, ať je vaření vaším koníčkem či nikoli. Je to místo, kde se rodina setkává, kde se koná každodenní i slavnostní stolování. Zde dost často probíhají návštěvy, hry dětí i řada dalších činností. Propojení s obývacím pokojem není již trend, ale spíše standardní řešení. Jak taková kuchyně propojená s jídelnou a obývacím pokojem vypadala v expozici Vzorový byt na veletrhu Design Shaker? Odpověď najdete v článku Inspirativní kuchyně ze vzorového bytu.

Nový majitel bytu 3+1 v bytovém domě požádal o pomoc s jeho vybavením bytovou architektku Veroniku Haroldovou. Výsledkem měl být elegantně i prakticky zařízený byt vybavený tak zvaně "na klíč"připravený k nastěhování. Interiéry ve stylu městské elegance okořenila architektka malým nádechem etna. Do rozlehlého bytu architektka vstoupila v okamžiku dokončení celkové kompletní rekonstrukce. A další podrobnosti najdete v článku nazvaném Městská elegance s nádechem etna.

Původně svůj byt rekonstruovat nechtěli. Když se do něj ale nastěhovali, zjistili, že má své nedostatky a rekonstrukci budou muset podstoupit. To ještě nevěděli, jak překvapivě brzy se s rekonstrukcí začne. Rodina Laštovičkova, žijící v panelovém domě v Hořovicích, se totiž umístila na 2. místě v soutěži Rekonstrukční výzva, kterou pořádala společnost Rigips. Jejich výhra obnášela dodání vysokopevnostních desek Habito H ve finanční hodnotě 50 tisíc korun. A jak to nakonec dopadlo? Odpověď najdete v článku Rekonstrukce bytu od A do Z.

Martin si byt pořídil před nemocí. Vydělával, a tak si na byt vzal hypotéku. Tu teď splácí z invalidního důchodu. Byt byl v původním stavu z počátku 90. let. Martin pořídil pouze nová okna a vyměnil dveře na toaletu. Matka Martina se obrátila s prosbou o pomoc a podařilo se. Designéři pořadu Jak se staví sen vyrazili do terénu. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži s titulkem Bytová proměna jako dárek pro syna.

Schovejte dveře do stěny a získejte ve svém bytě trochu prostoru navíc! K tomuto účelu skvěle poslouží skládací stavební pouzdro Profikit, které dokáže šetřit místo hned dvakrát – nejen v konečném důsledku při zabudování do stěny, ale už při samotné přepravě na stavbu. Další informace najdete v článku Šetří místem.

Panelové domy jsou fenoménem, ve kterém stále bydlí více jak třetina našich obyvatel. Jejich dispozice někdy bývají na první pohled stísněné, většinou ale umožňují velkorysé přestavby. Jedním z nejrozšířenějších typů dispozice jsou byty 2+kk. Takový je i případ bytu na pražském sídlišti Řepy. Majitel bytu oslovil architekta Michala Volfa a uskutečnila se zdařilá Kompletní rekonstrukce panelového bytu.

Britská značka Slumberland, založená již v roce 1919, se rychle stala klenotem britského řemeslného umění, uznávaného nejdůležitějšími královskými představiteli. V současné době je Slumberland součástí rodiny Hilding Anders. Pokračuje ve svém úsilí o dokonalost, nabízející vzácnou kombinaci inovativních technologií, tradice a moderního designu. Řadu dalších informací najdete v článku Vítejte v království postelí.

"Navrhla jsem dvě velmi podobná řešení, kde jsem upravila pouze malé detaily, které ale výrazně promění celou podobu místnosti. V obou případech se jedná o stejné umístění nábytku, " píše designérka Kateřina Mlejnková. Velké a prostorné dvoulůžko s vysokým čelem, šatní skříň a odkládací taburet. Rovněž v obou verzích je rustikální dubová podlaha a stejné masivní dřevěné dubové čelo postele. Další informace v článku s titulkem Návrhy na zařízení panelákové ložnice.

Letos již podruhé se veřejnosti otevřely zahrady u Faustova domu v Praze a bránou z kvetoucí vistárie prošli první návštěvníci tradiční výstavy skalniček. Měsíc máj tak do centra Prahy přinesl již po padesáté kousek divoké přírody, a nejen české. Unikátní rostliny zprostředkovávaly pohled na flóru mnoha zemí světa. Další podrobnosti se dozvíte v článku s titulkem Jubilejní padesátá.

Jako motto pro svou zatím poslední monografii zvolil Jiří Mocek úryvek z dopisu královny Viktorie její vnučce. „Hledat důvod všeho je velice nebezpečné a vede to jedině k nespokojenosti a zklamání…“ Umělec vnímá hloubku a pravdivost těchto slov zejména v novém miléniu, kdy se jeho tvorba posunula od lyrického realismu víc k imaginaci. Proč hledat důvod?

O prázdninách a dovolených vyrážejí mnozí do exotických krajů a za krásou přírody, měst i lázní cestují hodiny letadlem i autokary. Přitom řetězec pěkných lázeňských městeček s léčivou vodou mají jen několik kilometrů za severovýchodní hranicí Česka. Jde o území, které od 11. století patřilo k Zemím Koruny české. V roce 1742 bylo od Čech odtrženo a přičleněno spolu s velkou částí Slezska k Prusku. A v roce 1958 se stalo Kladsko (polsky Klodsko) s konečnou platností součástí Polska. Další zajímavé informace najdete v reportáži nazvané Procházka kladskými lázněmi.

A to opravdu není všechno. Nedílnou součástí tohoto vydání časopisu jsou také tipy a trendy, soutěže i oblíbená křížovka o ceny.