Časopis Prima Vychytávky slaví čtvrté narozeniny!

Prima vychytávky
Prima vychytávky

Nové, dubnové číslo Prima Vychytávek je ve znamení velkých oslav. Již čtvrtým rokem přinášíme pořádnou dávku inspirace všem kutilům, zahrádkářům, oddaným kuchařům, milovníkům zvířat i výletníkům. Ani v tomto čísle nebudou chybět oblíbené vychytávky, plné velikonočních receptů a jarních nápadů.

Ke každé oslavě patří pořádný dort, a tak se v tématu měsíce vrhneme na cukrařinu. Láďa s paní Monikou poradí, jak ozdobit dort marcipánem, čokoládovými květy nebo pomocí 3D formy. Nebude chybět ani recept na tiramisu dort a sváteční koláč se slaným karamelem podle paní Ilony.

Na čtenáře čeká i pořádný nášup jarních vychytávek, jako jsou například návody na slepičku ze slámy a betonu, na dózu na pochoutky ve tvaru zajíčka nebo na veselé velikonoční vařečky. Svoje řemeslo nám přiblíží i umělecká drátenice a „malérečka“, která se věnuje dekorování horáckých kraslic. Jarní romantiku pomůže naladit třeba i květinové aranžmá na etažéru, jarní dekorace na prkýnku nebo hnízdo na květiny.

K Velikonocům samozřejmě patří i konec velikonočního půstu, který je spojený s tradičními recepty, jako jsou jidášci, boží milosti nebo nádivka v neobvyklé podobě. Přímo v redakci se Láďa pustí do pečení velikonočních briošek, houstiček s vajíčkovou pomazánkou a lahodných vaječných smaženek se zeleninou, kterými koledníci rozhodně nepohrdnou.

Nebudou chybět ani vychytávky na zahradu a zajímavosti ze světa zvířat. Čtenáři se dozví například cenné rady pro pěstování kouzelných čemeřic, jejichž sezóna právě vrcholí, a Láďovy tipy, jak své děti překvapit parádním hřištěm. Za zvířaty se tentokrát vypravíme na pastviny za lamami a alpakami. Tito původně jihoameričtí horští tvorové se umí výborně přizpůsobit i našim evropským podmínkám. Zájemci o jejich chov se dozvědí, proč se vyplatí pořídit si pár lam ke stádu ovcí a proč je jejich vlna tolik ceněná a vhodná i pro alergiky. A pokud někteří z vás přemýšlejí nad chovem vlastních slepic, protože domácí vajíčka nic nenahradí, představíme vám mobilní kurník od pana Zdeňka.

Jubilejní narozeninové číslo s výběrem toho nejlepšího z pořadů Vychytávky Ládi Hrušky, Receptář prima nápadů a Libovky Pepy Libického na vás čeká od 25. 3. za pouhých 35 Kč.

Vzhledem k současné situaci je pro vás, a především pro vaši bezpečnost, připraveno i doručení časopisu až domů. Myslete na své zdraví i na zdraví ostatních a vyměňte tentokrát svůj obvyklý novinový stánek za bezkontaktní předplatné, které najdete na stránkách www.jenprocasopisy.cz. A pokud chcete zkrátit volnou chvíli i svým blízkým, jistě je předplatné, včetně darovacího certifikátu, také potěší.

časopis Prima vychytávky
časopis Prima vychytávky

reklama