Časopis Záhady života: Okultní vražda Netty Fornariové

Záhady života
Záhady života
Shutterstock

reklama

Případ, o němž tu dnes budeme psát, v sobě nese všechny prvky zdařilého mysteriózního hororu, a přesto není fikcí – opravdu se stal. Dodnes není známo, co přesně se té noci, kdy zemřela Netta Fornariová, stalo. To, co je ale k případu známo, je minimálně zneklidňující. A »šuškanda« tehdejších okultních kruhů měla poměrně jasno v tom, kdo za smrtí mladé ženy stál…

Netta Fornariová byla nalezena mrtvá na skotském ostrově Iona 19. listopadu 1929. V té době jí bylo 33 let. Ležela v otevřené krajině na kříži, který byl vyhloubený do černé země, nahá, bosá. Její stříbrný šperk byl zčernalý tak, že vypadal jako kus uhlíku. Nohy spočívající na měkké zelené trávě nesly krvavé stopy škrábanců… Okolnosti její smrti zůstávají záhadou i po 91 letech. Co se Nettě stalo?

Hrůzný nález přišel na řadu odpoledne. Nettino tělo bylo nalezeno dvěma místními starousedlíky – MacLeanem ze Sligneachu a MacNivenem z Maol Farm. Leželo v prohlubni chladné slatinné louky v blízkosti dávné keltské mohyly. Až na zčernalý stříbrný řetízek byla Netta zcela nahá. Dlouhý černý plášť ležel úhledně složený vedle těla. Jednou rukou svírala nůž, druhá volně spočívala u její hlavy.

Ona, nebo kdosi neznámý do vlhké půdy vyryl velký kříž a na něm v okamžiku nálezu spočívaly její ostatky. Podle názoru některých okultistů šlo o metodu používanou při kontaktování říše elementálů a Netta se tak mohla pokusit o spojení. Otázkou však je, jak se mohla ocitnout nahá, bosá a sama uprostřed pustiny. Z pronajatého pokoje odcházela podle všeho oblečená a připomeňme si, že byla polovina listopadu...

Při prvním ohledání místa to vypadalo, že byla zavražděna. Některé zprávy uváděly, že její nohy a prsty na nohou byly pořezané, plné krve a škrábanců, což by naznačovalo, že před něčím utíkala. Ale před čím, odkud a kam?

Zpráva patologa nemohla potvrdit den ani čas úmrtí. Zjištěno bylo pouze, že se tak stalo někdy mezi 17. a 19. listopadem. Na závěr své zprávy patolog uvedl, že příčinou úmrtí bylo vyčerpání, srdeční selhání a podchlazení, protože neexistovaly žádné zjevné důkazy o zásahu někoho dalšího. Její ostatky jsou pohřbeny v prostém hrobě na ostrově, kde Netta vydechla naposledy...

Útok vedený ze záhrobí?

Netrvalo dlouho a ozvaly se hlasy, které začaly vyprávět o podivné smrti a okultním pozadí celého případu. Po příchodu Netty na ostrov řada očitých svědků totiž hlásila pozorování jakýchsi zvláštních modrých světel na nebi a vyskytlo se i pár výpovědí, v nichž bylo vylíčeno, že Nettu při jejích procházkách někdy doprovázela temná postava. Mělo jít o jakýsi černý, poloprůhledný stín, který měl svůj vlastní pohyb, Netta jej údajně vnímala a hovořila s ním. Policisté po přečtení Nettiných soukromých dopisů a jejího deníku byli tak znepokojeni, že vše předali kanceláři prokurátora. A u něj vše skončilo »v šuplíku«.

Nettina přítelkyně, okultistka Dion Fortune také předložila svoji vlastní teorii:

Slečnu Fornariovou jsem důvěrně znala, byla napůl Angličanka a napůl Italka…. a zajímaly ji zejména kontakty s nehmotnými bytostmi přírody. Byla jsem z toho značně nervózní, protože ačkoliv se s nimi uměla zkontaktovat, neuměla s nimi pracovat a ovládat je… zdálo se mi, že Netta se ponořila do velmi hlubokých vod a já jsem si byla jistá, že dříve či později přijde problém. Zjevně se vydala na astrální expedici, z níž se nevrátila. Jenže to není všechno, byl tu i jiný zásah…

Vše o záhadném úmrtí mladé ženy, v něm hrál velkou roli magický rituál, se dozvíte v lednových Záhadách života, časopisu o mystériích, zdraví a duši, který je právě teď čerstvě na stáncích.

Pro ty, kterým se nechce do stánku připomínáme, že si časopis za "stánkovou cenu" mohou včetně poštovného objednat na www.zahadyshop.cz/katalog/aktualni-vydani a https://send.cz/casopis/1042/zahady-zivota (na výběr roční předplatné, nebo jen jeden výtisk).

V aktuálním čísle také například najdete:

• Vše o 5G sítích:  Máme se radovat z rychlejšího přenosu dat? Rudolf Vávra, IT inženýr s 20letou praxí v oboru varuje, že se nám jeho plošné zavedení může vymstít!

• Podivná fotografie: Astronaut v záhadném světelném oblaku. Co se stalo na Měsíci?

• Osobnosti léčitelství: Hojivé ruce Bedřicha Kočího

• Karmalogie: Rok 2021 pohledem karmaložky Hannah Nesvadby • Co nás čeká v oblasti zdraví, lásky..?

• Prožitky blízké smrti: Tajemné případy ze Slovenska - »Dotek smrti« přeživším aktivoval nezvyklé schopnosti

• II. světová válka: Slyšeli jste už o "továrně na krev" - koncentračním táboře Salaspils? Děti tu byly jen zásobárnami životadárné tekutiny.

• Podivuhodná Archa úmluvy - pohybovala se sama? A byla komunikačním přístrojem?

• Paranormální jevy: Rodové prokletí na Úsobí - co tu zažila česká psychotronička

• Paralelní vesmíry: Americká brána do jiných světů je ve Waneque!

• Okultní vražda na ostrově Iona: Zabil Nettu Fornariovou magický rituál a útok ze záhrobí?

• Dávné umění léčitelů: Co dělat, když bolí hlava, zuby..?

To vše a ještě mnohem víc si přečtete v nových lednových Záhadách života!

Lednové číslo najdete na stáncích od čtvrtka 7. ledna 2021.

Více info na www.facebook.com/zahadyzivota/ nebo www.zahadyzivota.cz.

časopis Záhady života
časopis Záhady života

reklama

reklama