Časopis Záhady života: srpnové vydání právě na novinových stáncích

Andělské vlasy mimozemšťanů
Záhady života
Záhady života
123rf

reklama

V záznamech o výskytu UFO se uvádí případy, kdy svědkové v oblastech údajných přistání a přeletů neidentifikovaných létajících objektů objevují podivná, jakoby skelná vlákna, tzv. »andělské vlasy«. Byly zaznamenány i případy, kdy se látka podobná jakýmsi pavučinám poté, co dopadla na zem, bez viditelné příčiny vypařila beze stop, nebo po ní zůstala jen jakási nejasná usazenina. Jindy zůstala lepkavá vláknitá vrstva v oblastech přímo spojených s pozorováním UFO…

Případů objevení »andělských vlasů« byly do dnešních dnů zaznamenány stovky. V deseti případech se pak svědkům dokonce podařilo shromáždit vzorky této látky a dopravit je bleskurychle do výzkumných laboratoří. I po zjištění, z čeho se tato látka skládá, ale ani dnes vědci nejsou schopni vysvětlit, kde se tato látka bere a co tento jev vlastně způsobuje. Stojíme tak opět před jednou ze záhad, které pozorování UFO přináší.

Stalo se před lety…

Nejslavnější případ se udál v Benátkách roku 1954. Dne 27. října 1954 Gennaro Lucchetti a Pietro Lastrucci seděli na balkonu hotelu stojícím na náměstí Svatého Marka. Náhle si všimli dvou vřetenovitých objektů, které pluly po obloze a jakoby se otáčely. Za nimi se táhly podivné stopy, podobné bílým plamenům. Objekty vysokou rychlostí proletěly po nebi, provedly plynulý obrat o 180 stupňů a zmizely za obzorem.

O několik minut později mohli toto UFO pozorovat účastníci a diváci na fotbalovém zápase ve Florencii. Včetně obou týmů, sudích a novinářů bylo na stadiónu spolu s diváky celkem 10 000 svědků! Zápas byl dokonce přerušen, protože pozornost všech byla zaměřena na letící »doutníky«.

Jedním z fotbalistů na hřišti byl Ardico Magnini – v klubu byl legendou a na mistrovství světa 1954 hrál za Itálii. „Pamatuji si všechno od A do Z,“ říká. „Bylo to něco, co vypadalo jako vejce, které se pohybovalo velmi pomalu. Všichni se dívali vzhůru a z nebe sestupoval nějaký stříbrný třpyt. Byli jsme ohromeni, nikdy jsme nic podobného neviděli. Naprosto nás to šokovalo.“

Mezi davem byla i Gigi Boniová, celoživotní fanynka Fiorentiny. „Pamatuji si, že jsem všechno viděla naprosto zřetelně,“ říká. Její popis několika objektů se od Magniniho mírně lišil. „Pohybovaly se velmi rychle a pak prostě přestaly. Celé to trvalo pár minut. Jejich tvar připomínal kubánské doutníky.“ Další z hráčů, Romolo Tuci uvedl: „V těch letech všichni mluvili o mimozemšťanech, o UFO, a my jsme se s nimi opravdu setkali. Viděli jsme je na vlastní oči!

Incident na stadionu navíc nelze jednoduše interpretovat jako masovou hysterii – ten den i v následujících dnech bylo v mnoha městech po celém Toskánsku pozorováno mnoho UFO. Podle některých očitých svědků byl na obloze vidět paprsek bílého světla vycházející z Prata, které leží severně od Florencie. Neznámé objekty proletěly nad městem třikrát v čase od 14.20 do 14.29 hod. Po jejich průletu však stejně nebylo možné ve hře pokračovat – ukázalo se, že celé fotbalové hřiště bylo náhle pokryto průhlednou lepkavou látkou.

Jako desetiletý chlapec byl sám svědkem tohoto jevu Roberto Pinotti, prezident italského Národního centra UFO, a připouští, že právě tento zážitek stál u zrodu jeho vášnivého zájmu o UFO. „Vzpomínám si, že jsem za denního světla viděl střechy domů ve Florencii pokryté touto bílou hmotou po dobu jedné hodiny a jako sníh se prostě odpařila.“ Látka, kterou svědkové popisovali jako vatu nebo pavučiny, se těžko sbírala, protože se při kontaktu rozpadla. Někteří lidé ale byli odhodláni zjistit, o co jde...

Co obsahovala podivná „mimozemská“ hmota a jak dopadl její výzkum? To vše a mnohem vice se dozvíte v celém článku, který najdete v srpnových Záhadách života, časopisu o mystériích, zdraví a duši.

V aktuálním čísle také například najdete:

Rozhovor s Luke Čengou, členem slovenského týmu PARANORMAL PROJECT PRODUCTION: „Podařilo se nám natočit démona! Bylo to děsivé...“

• Podivný skon »Sokola« Tyrše - šlo o nehodu, nebo vraždu?

• Znáte život královny voodoo? Marie Laveau byla nejvyhledávanější kněžkou!

• Podle vědecké studie problémy s nadýmáním řeší »chlupaté vajíčko«

• „Léčím lidi na dálku,“ říká Ivan Gellner, známý brněnský léčitel. Zbaví vás i závislostí!

• Černá magie: Německý magický řád stále žije  - Má tajné Saturnovo bratrstvo  přístroj na smrtící kletby?

• Paranormální jevy: pobřeží plné neklidných duchů: oběti japonské tsunami dodnes nenašly svůj klid a děsí taxikáře
• 3 symboly, které vám nesou zprávu přímo od vaší duše

• Netopýří lidé: může člověk místo zraku používat echolokaci? David Kish rozhodně ano!

• České prožitky blízkosti smrti: Film života a smrti lovce medvědů Františka Jelénka

Srpnové číslo na vašich stáncích od čtvrtka 29. července 2021!

Pro ty, kterým se nechce do stánku připomínáme, že si časopis za "stánkovou cenu" mohou včetně poštovného objednat na www.zahadyshop.cz nebo na www.send.cz (na výběr roční předplatné, nebo jen jeden výtisk).

Více info na www.facebook.com/zahadyzivota/ nebo www.zahadyzivota.cz.

časopis Záhady života
časopis Záhady života

reklama

reklama