Cena za zdravé životní prostředí

E-salon
E-salon

reklama

Snižování emisí se ve spojitosti s Green Deal stalo nezbytností. Jak na to, aby limity byly dodrženy? Třeba výběrem vozidel na alternativní pohon, tedy na elektřinu, vodík či plyn.

Není příjemné nemoci se nadechnout tam, kde žijeme. Proto je volání po snižování emisí především v aglomeracích logickým krokem. A kdo se na zvyšování škodlivin ve vzduchu podílí? Týká se to zejména veřejné hromadné dopravy, zásobování center měst, případně taxislužby či obsluhy zdravotnických či lázeňských provozů.

Výhodou je, že automobilky uvádějí na trh jeden model alternativního vozidla za druhým, takže výběr není už tak úzký jako před pár lety. Navíc je možné si vybrat mezi modely luxusnější či masovější kategorie, u kterých peněženka nezapláče. Co tedy řidiči nejvíc hodnotí a hledají při rozhodování, zda si nový vůz šetrnější k přírodě koupí, nebo ne?

Finanční dostupnost. Tím, že vlastně všechny automobilky buď již mají, nebo v masové míře chystají produkovat elektromobily, tak se jejich výroba zlevňuje. Dalším faktorem je, že v rámci konkurenceschopnosti musí být cena výrobků dostupnější. Toho se týká i další bod, tedy: dostupnější nabídka. Elektromobily postupně kopírují celé spektrum nabídky jednotlivých značek. Design elektroaut či plug-in hybridů je stále sofistikovanější a zájemce má z čeho vybírat.

Komfortnost provozu. Tím není myšleno pohodlí automobilu jako takové, to je již v dnešní době samozřejmost. Jde o zjednodušení provozu, tedy rozšiřující se počet dobíjecích stanic, které jsou přesně zaneseny v on-line mapách, a další informace pro řidiče uvažující ekologicky.

Chcete vědět víc? Pak máte možnost přesvědčit se o benefitech elektromobility na veletrhu e-SALON.

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se po odmlce způsobené koronavirovou pandemií opět vrací ve svém standardním termínu, tedy na podzim. V plné síle se představí tradičně na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Po předchozích skvělých ročnících se chce veletrh zaměřit na trendy v inteligentní ekologické přepravě a další novinky v high-tech světě. Úvodní den, 11. listopad, bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost se veletrh otevře 12. listopadu a potrvá do neděle 14. listopadu. Generálním partnerem veletrhu je skupina ČEZ. Spoluorganizátorem akce je opět televize Prima.

Elektromobilita je pro energetickou společnost logickým trhem, Skupina ČEZ se proto elektromobilitě systematicky věnuje již přes 10 let. Provozujeme největší tuzemskou síť veřejného dobíjení s více než 320 stojany. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z dotačního programu financovaného Evropskou komisí CEF (Connecting Europe Facility), část Transport. Současně nabízíme v oblasti elektromobility širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

E-salon
E-salon

reklama

reklama