Cestujte z pohodlí svého domova!

Festival Culturea 2021
Festival Culturea 2021

reklama

Už máte program na druhý dubnový víkend? Říkáte, že ještě ne? Tak to bychom to měli napravit. Co byste řekli na víkend plný cestování a poznávání nových kultur? Zní to dobře, tak se na to pojďme podívat.

Studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně každoročně organizují cestovatelský festival Culturea, kde prostřednictvím přednášek zkušených cestovatelů, ochutnávek jídel, výstav fotografií a jiných forem umění představují kultury dvou odlišných zemí. Letos s nimi budete moci procestovat Polsko a Írán.

Tento ročník festivalu bude odlišný oproti těm předchozím. Nebude se konat pouze jeden den, ale rovnou tři, konkrétně od 9. do 11. dubna 2021. I samotný průběh festivalu bude jedinečný. Program bude rozdělen do dvou částí, online a offline. Návštěvníci tak budou mít příležitost poznat dvě země během tří dnů přímo ze Zlína nebo z pohodlí jejich domova.  

Ti, kteří budou po dobu konání festivalu ve Zlíně, se mohou po celý víkend těšit na mnoho uměleckých instalací. Například na výstavu za okny v Kongresovém centru, instalaci polských a íránských uměleckých děl v Klubu 204, výlohu znázorňující kulturu Polska a Íránu v Pekařství Javor na Školní ulici nebo i na hru se slovy v kavárnách Jedním tahem a Kafec Zlínský. Navíc v pátek 9. dubna a v pondělí a úterý 12. a 13. dubna bude v restauraci Prašád sestaveno menu z polských a íránských specialit. Na nabídku se můžete podívat na sociálních sítích nebo přímo v restauraci.  Mapu se všemi vyznačenými místy výstav můžete najít na webových stránkách.

Pro ty, kteří se budou moci připojit pouze online, je také připraven bohatý program. Během celého víkendu bude k dispozici online 3D výstava grafických děl polského umělce Sebastiana Kubicu. V pátek 9. dubna se můžete těšit hned na dvě přednášky, první bude s Vladimírem Váchalem s názvem Írán není arabská země. Druhá bude s cestovatelem Zdeňkem Trojanem o jeho zážitcích z cestování nejen po Polsku.

V sobotu odpoledne se bude pokračovat v přednáškách, první bude o vichřici na Mont Blancu a stanování na safari s Radkou Březíkovou, následovat bude přednáška Lenky Hrabalové o její cestě stopem přes Írácký Kurdistán. Jako poslední bod tohoto dne je připravena přednáška s Pavlem Trojanem, který bude mluvit o Polsku z pohledu průvodce, cestování a gastronomii. Všechny přednášky budou probíhat přes aplikaci ZOOM, přihlásit se na ně bude možné vyplněním tohoto formuláře. Mimo to vás čeká od soboty do neděle připraven program v online Jarním kině, ve kterém uvidíte jak íránské a polské filmy, tak i například díl seriálu Tatra kolem světa o cestě po Íránu, který vysílá PRIMA ZOOM, nebo také filmy, které nám poskytlo přímo Polské velvyslanectví v Praze. Celý program festivalu i s časy a všemi odkazy můžete najít ZDE.

Díky festivalu můžete cestovat bez letenky, takže ušetříte spoustu peněz, a dokonce ani nemusíte platit vstupné. To bude zcela dobrovolné a vybrané peníze budou využity pro organizaci dalších ročníků. 

Více informací naleznete na www.culturea.cz nebo na Facebooku a Instagramu Culturea.

reklama

reklama