Iva Janžurová: Jiný než správný čas neexistuje

Iva Janžurová
Iva Janžurová

reklama

Skutečně výjimečný divácký zážitek slibuje divadelní představení Božská Sarah, v němž Iva Janžurová exceluje v roli ikony světového divadla a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové. V pátek 10. září si ho můžete dopřát na Prima Hvězdném létě pod žižkovskou věží. Legendární herečku na jevišti doplní Igor Orozovič.

Kolem hry, za kterou byla nakonec nominována na Cenu Thálie a kterou hraje před plným hledištěm domovského Divadla Kalich už pět let, chodila Iva Janžurová celá dvě desetiletí. Tak dlouho se rozmýšlela, zda se do krásného, ale herecky náročného textu autora Johna Murrella pustit.  Čekala tedy na pocit, až bude "ve správný čas na správném místě"?

Být včas na pravém místě? To asi člověk nikdy neví, rozhodně ne dopředu! Já věřím na šťastné náhody. Hodně to shodím tímhle přirovnáním: Asi tak před třiceti lety, neboli nedávno, jsem si koupila boty, gaborky z měkké světlé kůže, a řekla si, že tak krásné boty, zaručeně pohodlné, už sotva kdy uvidím, tak jsem si pořídila rovnou dvoje. Po krátké chůzi jsem zjistila, že jsou mi těsné, a začaly dřít na citlivém nártu. Skončily ve skříni a později jsem jedny z nich darovala s úlevou mladší dceři. Před týdnem jsem při šmátrání po něčem jiném ten druhý pár našla, obula a tři dny nesundala z nohou, báječné nadčasové pohodlné boty… To je samozřejmě jen příměr a jistě můj únik od otázky,“ směje se Iva Janžurová.

S tou hrou jsem pomyslně i doslova hrála doma hry na škatulata, hejbejte se, až se ocitla v pravý čas na pravém místě, protože jiný než správný čas neexistuje. Jen je těžší, než jsem si představovala,“ dodává.

Populární letní scéna Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží hraje až do 17. září. Počasí letním divadelním zážitkům stále přeje, navíc hlediště je tu zastřešeno, sedačky zatepleny podsedáky a k dispozici jsou zájemcům deky.

Více informací a vstupenky na www.divadlokalich.cz.

Hvězdné léto
Hvězdné léto

reklama

reklama