Jak se staví sen po norsku

Norské domy snů
Norské domy snů

Nejúspěšnější severský lifestylový pořad je o tom, že mít vlastní pěkný dům je jako mít hrad. Sympatický designér a jeho šikovný tým s láskyplnou péčí přestavují a rekonstruují staré baráky a mění je na norské domy snů. Vychutnejte si drsnou, mrazivou krásu severské přírody v kombinaci s hřejivou láskou v srdci pečlivě opečovávaných domovů. Sledujte fascinující rekonstrukce na pozadí překrásné krajiny v atmosféře tradičního venkovského života. Užijte si „Jak se staví sen“ v norském provedení na Prima ZOOM.

Prima ZOOM umí také stavět sny – jenže norsky:

Od 31. 5. ve 21.05 – Norské domy snů I

Norské domy snů I (6 dílů každou neděli večer a reprízy ve středu od 16.30)

Nový pořad zachycuje velkolepou přírodní scenérii Norska, jeho tradice, historii, a především oddanost místních obyvatel. Během prázdnin se Norové vrhají do hor a na souostroví, aby si mohli odpočinout a vrátit se ke kořenům tradičního života ve skandinávských chatách. Během 20. století jich bylo právě v Norsku postaveno více než 400 000, mnohé bez tekoucí vody nebo elektřiny. Nyní velká část z nich chátrá a potřebuje renovaci. Interiérový designer Halvor Bakke a jeho tým tesařů cestují po Norsku a restaurují letité chaty ukryté na dechberoucích místech.

Norské domy snů se staly nejsledovanější místní televizní produkcí (na kanále TV3 Viasat Norway), navíc s nejvyšším nárůstem lineární sledovanosti v TV během čtyř dosud uvedených sérií, což z pořadu udělalo obrovský hit nejen v Norsku.

Lifestylová série se soustředí na domovy obklopené tradicí, nacházející se v nejodlehlejších a nejkrásnějších místech země. Halvor Bakke, renomovaný designer interiérů, cestuje se svým týmem do vzdálených koutů Norska, kde tráví čas tábořením v místní přírodě a vysněnou renovací domů tamních obyvatel. Pořad diváky zavede na neuvěřitelnou cestu, kde Halvor společně se svým týmem tesařů obnovuje domy a vdechuje jim druhý život. Série zachycují syrovou a nedotknutelnou krásu okolní krajiny, a zároveň teplo každého zrenovovaného domova, čímž přináší divákovi nevšední zážitek.

Další zajímavé dokumenty na www.prima-zoom.cz

Halvor Bakke a spol
Halvor Bakke a spol

reklama