Jubilejní Studentská Thálie 2017 na festivalu Den poezie

vítězové Studentské Thálie 2017
vítězové Studentské Thálie 2017

reklama

Vrcholnou podzimní událostí a poetickým ukončením Jubilejní Studentské Thálie 2017 je účast na 19. ročníku festivalu Den poezie, nesoucím podtitul Labyrint světa. Slavnostní akce, která v rámci Dne poezie mimo jiné představí i Ozvěny Studentské Thálie, se odehraje pod taktovkou Klubu českých a slovenských spisovatelů a hejtmanky Středočeského kraje již tento čtvrtek v Benešově.

Jubilejní Studentská Thálie 2017 vrcholí festivalem Den poezie www.denpoezie.cz, na kterém se naše literární Ozvěny Studentské Thálie odehrají ve čtvrtek 9.11. od 18 hodin v aule Gymnázia Benešov. Studentská Thálie je tímto každoroční součástí slavnostního předávání Ceny Františka Hrubína, prestižní literární trofeje, udílené středočeskému autorovi nejlepší básnické knihy uplynulého roku.

Večerem provází iniciátor ceny, básník a předseda Klubu českých a slovenských spisovatelů, Lubomír Brožek. V programu vystoupí také předseda poroty, básník a literární historik, prof. PhDr. Vladimír Křivánek, CSc. Mladé autory oceněné Studentskou Thálií uvede její ředitelka Mgr. Dana Benešová- Trčková. Atmosféru pořadu obohatí Jan Chudan se svou kytarou. Vstup pro literáty i jejich fanoušky je volný a občerstvení na místě zajištěno.

Ředitelka Studentské Thálie dodává k letošnímu jubilejnímu ročníku:

„Klíčovým slovem Reprezentace jsme uzavřeli prvních pět let soutěže studentské tvorby v sekcích Autorský tvar a Autorský počin, abychom se v novém šestém ročníku oddali  inspiračnímu sloganu Ve snu. Ve snu se může uskutečnit všechno, určitě půjde o napínavou podívanou…“   

Nové téma skrývá a odtajňuje cokoliv, na co si jen člověk pomyslí.

Studentská Thálie 2018 se na vás těší!

Novinky a informace průběžně na www.studentskathalie.cz nebo https://www.facebook.com/StudentskaThalie/.

reklama

reklama