Pavel Zedníček: Snad si neutrhnu ostudu

Pavel Zedníček a Jana Švandová
Pavel Zedníček a Jana Švandová

reklama

Herec Pavel Zedníček dostal k 70. narozeninám dar, který je pro každého komika z říše snů – roli Harpagona v nestárnoucí komediální klasice z pera Moliéra Lakomec. Vypořádal se s ní dle mínění kritiky i diváků na jedničku, o čemž se můžete přesvědčit ve středu 8. září na Prima Hvězdném létě pod žižkovskou věží.

Je to role, ve které je opravdu co hrát, úplná klenotnice herectví,“ zamýšlí se Pavel Zedníček, proč je hlavní postava Lakomce považována už více než tři století za jednu z největších hereckých příležitostí vůbec. „Vedle tématu hamižnosti a posedlosti majetkem se v Lakomci hraje o rodině, vztazích v ní, tedy o něčem v podstatě velmi intimním a hlavně stále platném. Proto si můžeme dovolit nabídnout Harpagona jako našeho současníka,“ doplňuje herec a naráží tak na fakt, že tento Lakomec se hraje bez dobových krajek a paruk.

Samozřejmě moc dobře vím, s jakými jmény je u nás Harpagon spjatý – pánové Pešek, Filipovský, Kopecký, Preiss, Nárožný, Rözner, Polívka… jsou velcí herci a já doufám, že si v téhle společnosti neutrhnu ostudu,“ obává se Pavel Zedníček řečený Čmaňa zbytečně.

Celý život jsem měl štěstí na role – už od Provázku, přes Činoherní studio v Ústí nad Labem a divadla Na zábradlí a Bez zábradlí až po posledních dvacet let v Divadle Kalich, žádnou jsem tedy nevyhlížel jako vysněnou, takovou jsem nikdy neměl. Nicméně jsem moc rád, že se můžu s Harpagonem na jevišti potkat, a to ještě k tomu u příležitosti svých kulatin,“ uzavírá populární komik.

Oblíbená letní scéna Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží hraje až do 17. září. Počasí letním divadelním zážitkům stále přeje, navíc hlediště je tu zastřešeno, sedačky zatepleny podsedáky a k dispozici jsou zájemcům deky.

Více informací a vstupenky na www.divadlokalich.cz.

Hvězdné léto
Hvězdné léto

reklama

reklama