Představení Vinnetou v Boskovicích

Vinnetou v Boskovicích
Vinnetou v Boskovicích

Jeho příběh znají všichni, přesto je již přes sto let po celém světě vyprávěn znovu a znovu, protože jej prostě stojí za to vyprávět. Neožije na stříbrném plátně, ani v novém knižním vydání příběhů slavného německého spisovatele Karla Maye, ale v divadelním představení v unikátním přírodním amfiteátru westernového městečka v Boskovicích. Velký náčelník Apačů přichází se svým bílým bratrem Old Shatterhandem především proto, aby všem připomněl, že má vždy smysl bojovat na straně dobra.

Vinnetou a Old Shatterhand jsou vždy tam, kde je jich nejvíce zapotřebí. Vždy přicházejí, když je noc nejtemnější. A je tomu tak i nyní. Chceme, aby jejich příběh v srdcích diváků probudil to nejlepší z jejich lidství. Chceme, aby si připomněli, že čest a důstojnost mají svůj smysl, že je vždy nutné bojovat proti zlu, přestože je šance na vítězství malá, a zejména, že láska, přátelství a porozumění jsou ty nejcennější dary, které si můžeme navzájem dát“, prozradil šerif westernového městečka Luboš Jerry Procházka.

DOVOLTE SI DOVOLENOU U NÁS DOMA

Westernové městečko v Boskovicích vzniklo v roce 1993 jako splněný sen malého chlapce, kterým Jerry Procházka kdysi býval. Jako malý si ze všeho nejraději hrál s kamarády na kovboje a  indiány a neuměl si představit, že v dospělosti tyto hry skončí. Od města Boskovice získal do užívaní opuštěný pískovcový lom, kde se dnes celý areál westernového městečka nachází. Jerryho splněný sen se dnes rozkládá na sedmnácti hektarech, přičemž prostor někdejšího pískovcového lomu je dost rozlehlý na to, aby se v něm mohly konat hromadné akce, při nichž se baví stovky návštěvníků, ale zároveň je v něm dost tichých zákoutí k tomu, aby každý po svém mohl nasát atmosféru nejen Divokého západu. Pro diváka tak návštěvou představení Vinnetoua nic nekončí. Naopak se pak může nechat okouzlit prostředím kovbojů a zálesáků při procházce po Main street, kde se konají různá dobová představení.  Občerstvení je stylové, a proto k němu patří také steaky, pečené maso, nebo mexické fazole.

Bylo to právě westernové městečko v Boskovicích, kam byli po roce 1989 jako na jedno z prvních míst v Česku přivezeni potomci mustangů přímo z USA. Stačí jen popojít pár kroků z Main street a pastviny s koňmi jsou na dohled. Pokud se především ti nejmenší nemohou přírody nasytit, pak mají k dispozici boskovickou raritu, a to půjčovnu koz.

Prostě si v ní vyzvednou kozu na provázku a vyrazí na procházku po městečku. Děti z měst tak mají šanci zjistit, jak vůbec taková koza, kterou znají z učebnic nebo jen z televize, vypadá. Zájem o ně je obrovský. Právě díky půjčovně se podařilo v minulosti vybrat finanční příspěvky na nákup koz pro nejchudší rodiny v Africe.

Městečko má i svoji rozlehlou ubytovací část, takže je ideálním místem I pro vícedenní rodinnou dovolenou. V tříhvězdičkových apartmánových domcích, zvenku připomínajících dobové stavby roku 1870 na vás uvnitř čeká komfort a vůně pravého dřeva a v postelích z masivu se spí jako na obláčku. Televizi na pokojích nenajdete. Záměrně proto, abyste si měli čas popovídat, nebo se z okna podívat na zajíce a srnky.

Westernovému městečku v Boskovicích je letos 27 let a je žijícím a vzkvétajícím důkazem toho, že svých dětských snů bychom se neměli vzdávat.  

reklama