Soutěž Czech Nature Photo zahajuje výstava izraelského fotografa Boaze Amidrora

Výstava izraelského fotografa
Výstava izraelského fotografa
Boaz Amirdor

reklama

Jako tradičně i tento rok představíme tvorbu jednoho z porotců. Jubilejní pátý ročník soutěže Czech Nature Photo zahájí výstava izraelského fotografa přírody Boaze Amidrora. Oficiální zahájení výstavy bude 3. března a potrvá do 25. dubna. Výstava vznikla za podpory Velvyslanectví Státu Izrael v České republice a osobně ji zahájí izraelský velvyslanec Daniel Meron. Vernisáž se kvůli vládním nařízením bude konat online.

Izraelský fotograf Boaz Amidror fotografuje od svých patnácti let, z toho posledních deset let profesionálně. Po 25 letech služby v Izraelských obranných silách odešel do výslužby v hodnosti plukovníka a konečně se může naplno věnovat své lásce k fotografii. Jeho hluboké znalosti historie, krajiny a přírody Izraele mu umožňují objevovat skryté krásy a zaznamenávat je ve fotografiích. Zkušenosti aktivního vojáka jej naučily sžít se s přírodou a nabytých zkušeností využívá při pohybu v terénu. Miluje trávení času v přírodě, a být tak součástí různých ekosystémů, pozorovat zvířata, ptáky a vůbec přírodu v celé její kráse.

Výstava izraelského fotografa
Autor: Boaz Amirdor Výstava izraelského fotografa

Z mé lásky a radosti být venku vznikla touha představit krásu přírody a sdílet ji se všemi. Dal jsem si za cíl ukázat lidem v Izraeli a po celém světě, jak bohatá, krásná a velkolepá je příroda Izraele. Žádná fotografie ovšem nenahradí pobyt v přírodě. Co vidíte na mých fotografiích, je vzdáleno maximálně dvě hodiny jízdy od domova.  Stačí vyjít ven do přírody,“ popisuje autor.

Na výstavě bude představeno přes třicet fotografií zvířat z izraelské přírody. Návštěvníci uvidí různé druhy ptactva a dalších živočichů.

Výstava bude otevřena dle nařízení vlády. Oficiálně se „otevře“ 3. března a potrvá do 25. dubna. V případě, že bude galerie otevřena, platí následující otevírací doba: úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5

Kontakty a další informace: www.czechphoto.org.

Výstava izraelského fotografa
Autor: Boaz Amirdor Výstava izraelského fotografa

reklama

reklama