V cenách Žebřík si nejvíce cen odnesli Tomáš Klus, Mydy Rabycad a David Stypka. Zpěváky roku jsou Michal Hrůza a Anna K.

Žebřík 2017 - Michal Hrůza, Tomáš Hanák, Jitka Schneiderová a Jarda Hudec
Žebřík 2017 - Michal Hrůza, Tomáš Hanák, Jitka Schneiderová a Jarda Hudec
Petra Liehne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na oslavě 25 let hudebních cen Žebřík nejvíc zabodovali Tomáš Klus, Mydy Rabycad, Michal Hrůza, Ewa Farna, Divokej Bill a Lenny. Objevem roku je David Stypka a speciální ocenění převzal Petr Janda.

Celkem čtyři ocenění si z plzeňského areálu DEPO2015 odnáší Tomáš Klus. Díky duetu A pak se svou ženou Tamarou opanoval i kategorii Skladba roku. Mezi zpěváky i v soutěži o COOL videoklip roku jej však tentokrát předstihl Michal Hrůza.

V kategorii zpěvaček se na trůn vrátila Anna K. Na druhé místo se vyhoupla Žofie Dařbujánová. Zpěvačka Mydy Rabycad se se svou kapelou dokonce mohla radovat i z prvenství za Skupinu a Album roku! Třetí zpěvačkou roku 2017 je podle hudebních fanoušků Lenny, které hostovala i v dalším oceněném klipu Kruh rappera Marpa.

Titulem Akce roku se může pyšnit díky svému loňskému turné Divokej Bill. Nejlepším filmem je dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá. Hned tři trofeje si z jubilejního Žebříku odváží Objev roku David Stypka, a to mimo jiné zásluhou písně Dobré ráno, milá s Ewou Farnou.

Na seznamu oceněných jsou rovněž Dymytry, Imodium, Support Lesbiens, Giudi, Honza Křížek, putovní festival Hrady CZ a filmy Po strništi bos a Milada. Celkem bylo rozdáno 28 cen z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka a kamenictví Václava Chlupsy.

Speciální ocenění magazínu iREPORT převzal z rukou Jardy Hudce Petr Janda, který posléze odehrál s Olympikem speciální vystoupení. Dalšími koncertními účastníky bezmála šestihodinové show byli Michal Hrůza, Wohnout, Lenny a Honza Křížek.

 „Děkujeme fanouškům a zúčastněným umělcům za parádní oslavu pětadvacetin Žebříku. Také máme radost z výsledků ankety, v níž se kromě zavedených jmen výrazně prosadili i mladí interpreti a neokoukané kapely“, komentuje letošní ročník ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Na slavnostní večer, výtečně moderovaný Tomášem Hanákem a Jitkou Schneiderovou, pak navázala after party s hvězdami Žebříku, která probíhala až do ranních hodin.      

Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojil do třídění odpadu. Dalšími partnery jsou Gambrinus, Jägermeister, Česká pojišťovna, Ochranný svaz autorský, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Hodinový záznam z finálového večera odvysílá Prima Cool v neděli 18. března po 22.00 hod.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama