Večer plný stínů

Přijďte si s námi užít Večer plný stínů v Kampusu Hybernská. Na programu bude představení Pocestníci, jehož režiséry, výtvarníky i herci jsou lidé bez domova z Kamino Centra. K tématu přistoupili kreativně, s nadhledem a nadsázkou. Těšte se na stínové divadlo, ve kterém se naši pocestníci střídavě noří do stínu a zase z něj vystupují. Reálně i obrazně…
Večer plný stínů
Večer plný stínů

reklama

„Kamino Centrum je evropský projekt Farní charity Praha 1, který nabízí bezpečný a tvůrčí prostor pro osoby bez domova.  S klienty pracujeme jak individuálně, tak v rámci skupinových aktivit – Kruh, Divadlo, Vaření nebo Ateliér. Chystané představení je právě výstupem divadelních workshopů, které pravidelně pořádáme každé úterý odpoledne“, shrnuje činnost centra komunitní pracovnice Judita Cihelková.

Kamino v překladu znamená cesta. Všichni jsme na cestě životem, ať už je pro nás prostředkem nebo cílem. Jsme zkrátka poutníci. S lidmi bez domova tomu není jinak. A také oni na své životní pouti potkávají rozcestníky – nejrůznější situace či druhé lidi, kteří mají moc změnit směr dalšího putování. Pocestníci jsou o hledání správné cesty, o odvaze se rozhodnout nebo přijmout těžko změnitelné, o křehkosti (znovu)objevených jistot. A také o tom, nakolik je možné si v nepříznivé situaci zachovat svou tvář“, přibližuje představení Martina Mossóczy, lektorka divadla.

Před samotným představením se můžete těšit na worskshop výroby jednoduchých stínových loutek, kterým Vás provede výtvarnice a divadelní scénografka Erika Čičmanová. Seznámíte se jak s profesionálním divadlem, tak s možností zahrát si stínové divadlo v domácích podmínkách. Ve zjednodušené podobě ochutnáte i tradiční Indonéské stínové loutky s vykládanými barevnými kousky. Kromě pohyblivých loutek zakusíte i kouzelné možnosti meotaru a promítání kresby do písku či vodní hladiny.  Nenechte si ujít příležitost vyzkoušet si stínové divadlo na vlastní kůži. A aby těch stínů nebylo přeci jen moc, na závěr nám vnese trochu toho světla Blackout Paradox se svojí light show.

Vstup zdarma.

Večer plný stínů
Večer plný stínů

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!