Záhady života: Duchové umí kousat!

Máme i fotky
Záhady života
Záhady života
123rf

reklama

Je to docela bolest, když vás někdo (nebo něco) ze všech sil kousne. Ale když útočníka, který kousance způsobuje, ani není vidět, dostaví se čirý děs. Co to je, co čas od času zaútočí na nevinné oběti? A proč si většinou neviditelní agresoři vybírají děti či dospívající? Pojďme se podívat na některé případy ze světa a dokonce i z archivu českého Klubu psychotroniky a UFO. 

Už v 19. století vyšel celý sborník popisující podobné případy. Francouzský spisovatel Cammile Flammarion (1842 – 1925) posbíral případy, kdy děti byly tahány, smýkány a velmi často také pokousány neznámými silami přímo před očima svědků.

Ti vypovídali například v případě pětileté dívenky takto:

… viděli jsme, jak ji toho večera něco asi dvacetkrát kouslo do rukou. Ona sama si to udělat nemohla, protože jsme ji celou dobu pozorovali. Při zkoumání kousanců jsme nalezli otisky osmnácti až dvaceti zubů. Místa byla velmi vlhká a lepkavá, jako od slin, a odporně páchla. Otisky připomínaly ústa nebo chrup.“

Aby ovšem nevznikla nějaká mýlka – ataky neviditelných bytostí pokračují i v novodobé historii a neomezují se jen na děti a výrostky. Snad nejpopulárnějším případem byl známý případ rumunské dívky Eleanor Zugunové (1913-1996), která byla ve věku 12–14 let (mezi lety 1925 a 1927) obtěžována »démonem« (z rumunštiny Dracu, drac – démon, zatracený). Příbuzní věřili, že dívka je posedlá zlým duchem. Několikrát byly dokonce provedeny obřady exorcismu, ale nepřinesly žádné pozitivní výsledky.

Dívka Eleanor vykazovala příznaky typického poltergeistu, spojeného s některými známkami posedlosti u dospívajícího. Poblíž ní se náhle objevovaly úlomky z kamenů či jiných předmětů, objekty se samy pohybovaly a dokonce levitovaly. Kromě toho jí démon neustále způsoboval drobná zranění: na těle dívky se spontánně objevovaly škrábance, kousnutí a modřiny. Výzkumníkům se dokonce podařilo zachytit nepochopitelný proces jejich vzniku na filmové kameře. Mikroskopické vyšetření slinné mikroflóry z kousnutí ukázalo, že nepatří Eleanoře. Úkazy přestaly v roce 1927, kdy dostala první menstruaci.

Bytost zaútočila i před policisty

Další známý případ, který byl široce zkoumán, se stal osmnáctileté Claritě Villanuevové z Manily. Tu napadlo neznámé stvoření v noci 10. května 1951 přímo na ulici. Dívka se v mučivých bolestech svíjela na zemi a na těle ji přímo před očima okolostojícího davu naskakovaly podlitiny. Přivolaní policisté se domnívali, že se jedná o epileptický záchvat, nebo neobvyklý projev »rauše« po konzumaci alkoholu či drog. Když útok ustal, rozhodli se Claritu sebrat a odvést ji na policejní stanici.

V cele »ta věc«, jak dívka vyděšeně volala, zaútočila znovu. Přivolaný soudní lékař Marian Lara konstatoval epilepsii spojenou se sebezraňováním. Nijak se neobtěžoval přemýšlet nad tím, jak by se dívka mohla sama pokousat na krku a na zádech! Do rána se nic nedělo, ale druhý den u soudu, za přítomnosti televizních kamer, začala další ataka. Kousance se objevily i na rukou, které Claritě pevně drželi policisté roztažené. Útok trval pět minut a skončil teprve když oběť upadla do bezvědomí. Lékař odvolal svůj noční závěr. Nový však nebyl schopen učinit. A dodnes tomu nerozumí nikdo. Útoky na Claritu ustaly s převozem do nemocnice.

Takové ataky se staly ale i v naší zemi! S některými z nich se svěřili jejich účastníci Klubu psychotroniky a UFO (KPUFO), jenž vlastní rozsáhlý archiv podobných zdokumentovaných případů, doložených i fotografiemi! Jaká setkání s „kousacími duchy“ se odehrála na našem území? A jak vypadají takové dravé stopy duchů na lidském těle? To vše a mnohem více se dozvíte v novém říjnovém vydání Záhad života, které je k dostání již od 21. 9. 2022.

V aktuálním čísle Záhad života také najdete:

• Víte, že je možné, aby vám v dlani vyklíčilo semeno hrachu a podle návodu ohnuli kovové vidličky? Velký rozhovor s psychotronikem Ing. Janem Šindelem.

• Cesta k Bohu a zpátky: Osobní prožitek ikony holotropního dýchání Stanislava Grofa po vdechnutí nejsilnějšího psychedelika světa

• Banky, ve kterých straší. Duše zavražděné ženy tu dodnes žádá spravedlnost!

• Chcete změnit svůj život k lepšímu? Přinášíme vám tři kouzla hojnosti kartářky a jasnovidky Naděždy Iždinské, která opravdu fungují

• Stál za smrtí Alžběty Bavorské okultní spolek, nebo dokonce svobodní zednáři?

• Prokletí Ďáblického hřbitova: Hrdinové odboje Gabčík s Kubišem nemají svůj hrob! A kam se poděly jejich hlavy?

• Přízraky Amityville: Děsivý a rozsáhlý příběh domu, jenž se stal předlohou mnoha úspěšných hororů

• Jeden z prvních únosů do UFO: Podivné znásilnění Antonia Villas-Boase

• Jak být zdravý podle světového rekordmana? Rozhovor s lektorkou H. Moravčíkovou.

• »Dys« není prokletí, ale dar! S Milanem Chadimou o tom, jak zkrotit své strachy a začít nanovo

• Motýlí masáže odstraní bloky, které si s sebou nesete už od doby svého početí

Jak získat Záhady života za stánkovou cenu včetně poštovného až do schránky?

Objednat můžete na www.zahadyshop.cz nebo www.send.cz (na výběr předplatné v mnoha variantách, nebo jeden výtisk).

časopis Záhady života
časopis Záhady života

reklama

reklama